Festival glumcaIzabrane predstave za 25. Festival glumca

IZABRANE PREDSTAVE ZA 25. FESTIVAL GLUMCA

Ilok, Vinkovci, Vukovar, Županja, Otok

(od 11. do 20. svibnja 2018.)

 

 

1.  Gradsko dramsko kazalište Gavella, Zagreb

Filip Šovagović « TESLA ANONIMUS»

Koncept: Filip Šovagović

Glume: Marko Petrić, Andrej Dojkić, Antonija Stanišić Šperanda, Natalija Đorđević, Tara

Rosandić, Đorđe Kukuljica

Sviraju: Fadil Abdulov Fafa i Filip Šovagović

 

2.  Satiričko kazalište Kerempuh, Zagreb

Ante Tomić i Rajko Grlić «USTAV REPUBLIKE HRVATSKE»

Režija: Vinko Brešan

Glume: Borko Perić, Nikša Butijer, Ana Maras Harmander, Damir Poljičak, Matija

Šakoronja, Vedran Mlikota

Glumci mlađi od 28 godina: Matija Šakoronja

 

3.  Zagrebačko gradsko kazalište Komedija

Nikolaj Vasiljević Gogolj «REVIZOR»

Režija: Dražen Ferenčina

Glume: Damir Lončar, Dubravka Ostojić, Nina Kaić Madić / Ana Magud, Davor

Svedružić, Goran Malus, Ivica Zadro, Igor Mešin, Saša Buneta, Vanja Ćirić, Filip Juričić,

Ivan Magud, Ljubo Zečević, Marija Borić

 

4.  Teatar Exit, Zagreb

Jim Cartwright «DVOJE»

Režija: Matko Raguž

Glume: Bojana Gregorić Vejzović, Dražen Čuček

Svira: Jakša Jordes

 

5.  Teatar Gavran, Zagreb

Miro Gavran «ZABORAVI HOLLYWOOD»

Režija: Miroslav Međimorec

Glume: Željko Königsknecht, Jakov Gavran

 

6.  Koprodukcija Kazališta KNAP, Zagreb i Gradskog kazališta Zorin dom, Karlovac

Nino Škrabe «DOBRI ČOVJEK BAŽULEK»

Režija: Georgij Paro

Glume: Mladen Vasary, Giulio Settimo, Nino Pavleković, Ana-Marija Percaić, Iva Šimić

Glumci mlađi od 28 godina: Nino Pavleković, Iva Šimić

 

7.  Kazalište Smješko, Zagreb

Frana Marija Vranković «KAKVA MAJKA, TAKVA KĆI»

Režija: Jasmin Novljaković

Glume: Mirta Zečević, Mia Krajcar

 

8.  Udruga za promicanje kulture NALA, Zagreb

Antonio Gabelić i Tarik Filipović «ĆIRO»

Režija: Tarik Filipović

Glumi: Tarik Filipović

 

9.  Koprodukcija Umjetničke organizacije Eurokaz, Hrvatske kuće i Akademije

dramske umjetnosti, Zagreb

Srđan Tucić «POVRATAK»

Režija: Kolektiv i studenti ADU

Glume: Jasmin Telalović / Robert Španić, Tesa Litvan, Suzana Nikolić, Marin Klišmanić,

Antonija Stanišić Šperanda / Iva Jerković, Borna Baletić, Žarko Potočnjak, Jadranka

Gračanin Putnik, Ljiljana Ivančan

 

10. Umjetnička organizacija Teatroman, Zagreb i Satiričko kazalište Kerempuh, Zagreb

«MUŠKARCI.HR»

Režija: Mario Kovač

Glume: Boris Svrtan, Goran Grgić, Filip Detelić / Andrej Dojkić, Amar Bukvić / Živko

Anočić

 

11. Koprodukcija Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica, Gradskog kazališta - Scena

"Gorica", Velika Gorica i Umjetničke organizacije Kazalište "Moruzgva", Zagreb

Renato Baretić «OtpisaNE»

Režija: Nikola Zavišić

Glume: Ksenija Marinković, Ecija Ojdanić, Slavko Sobin, Erna Rudnički

 

12. Hrvatsko narodno kazalište Split

Marko Uvodić «OLʹ SMO ZA JEDAN DAN»

Režija: Trpimir Jurkić

Glume: Arijana Čulina, Nenad Srdelić, Snježana Sinovčić Šiškov, Petra Kovačić Pavlina,

Stipe Radoja, Monika Vuco, Trpimir Jurkić, Domagoj Mijić

Glumci mlađi od 28 godina: Monika Vuco, Stipe Radoja

 

13. Koprodukcija Kazališta Playdrama, Split i Hrvatskog narodnog kazališta Zadar

Elvis Bošnjak «UBOJSTVO U KLUBU QUASIMODO»

Režija: Nenni Delmestre

Glume: Elvis Bošnjak, Alen Liverić, Justina Vojaković Fingler

 

14. Kazalište Virovitica

Vaclav Havel «AUDIJENCIJA»

Režija: Dražen Ferenčina

Glume: Draško Zidar, Goran Koši

 

15. Kazalište Marina Držića, Dubrovnik

Marin Držić «SKUP»

Režija: Ivica Kunčević

Glume: Branimir Vidić, Zijad Gračić, Edi Jertec, Izmira Brautović, Nika Lasić, Hrvoje

Sebastijan, Boris Matić, Mirej Stanić, Bojan Beribaka, Franjo Gadžić, Toni Kukuljica,

Ivan Perić, Petar Puljić

 

16.  Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku

Martin McDonagh «LJEPOTICA IZ LEENANEA»

Režija: Dražen Ferenčina

Glume: Franka Klarić, Biserka Ipša, Bojan Brajčić, Jakov Bilić

Glumci mlađi od 28 godina: Bojan Brajčić

 

17. Ludens teatar, Koprivnica

Shelagh Stephenson «SJEĆANJE VODE»

Režija: Franka Perković

Glume: Bojana Gregorić Vejzović, Ivana Krizmanić, Iskra Jirsak, Goran Grgić, Ivan

Grčić

 

18. Gradsko kazalište Žar ptica, Zagreb

- predstava za djecu i mlade -

Grigor Vitez «PLAVA BOJA SNIJEGA»

Režija: Leo Katunarić

Glume: Dunja Fajdić, Petar Atanasoski, Zoran Pribičević, Vesna Ravenšćak Lozić,

Ante Krstulović, Marko Hergešić, Vini Jurčić, Robert Španić, Boris Barukčić, Josip

Brakus, Ognjen Milovanović

Glumci mlađi od 28 godina: Josip Brakus, Ognjen Milovanović, Vini Jurčić, Robert

Španić, Boris Barukčić

 

19. Dječje kazlište Branka Mihaljevića u Osijeku

- predstava za djecu i mlade -

Jan Sobre i Raven Ruell «ZAŠUTI»

Režija: Damir Mađarić

Glume: Kristina Fančović, Srđan Kovačević, Edi Ćelić

Glumci mlađi od 28 godina: Kristina Fančović, Srđan Kovačević

 

20. Kazalište Virovitica i Kazalište lutaka Zadar

- predstava za djecu i mlade -

A. P. Čehov «KAŠTANKA»

Režija: Vjera Vidov

Glume: Sara Lustig, Goran Vučko, Dominik Karakašić, Irena Bausović

Glumci mlađi od 28 godina: Dominik Karakašić

 

 

Izbornica 25. Festivala glumca

Nada Abrus, ak. glumica